Čtenářský koutek
11.02.2009 - Iva Veselá
V knihovně
Od: 84
Není to moc dlouho, co jsem se svým kamarádem jel autobusem. Nějak se řeč stočila k tomu, že na něco (už nevím na co) nemám čas kvůli tomu, že musím do knihovny. Onen kamrád se mě s pohledem hodným psychiatrické léčebny zeptal, jestli tam chodím s knížkama. Moje odpověď byla kladná, načež se dotyčný dal do třeskutého smíchu. Po pár zastávkách se uklidnila mě se podařilo z něho vytřískat, proč se tak smál.
Smál se tomu, že do knihovny chodím pro knihy.
V duchu jsem si po zbytek cesty rovnal věci. Nebudu o tom člověku říkat, že je hloupý, stačí, kdy řeknu, že patří k těm méně sečtělým. Každopádně jsem z něj také dostal to, že on chodí do knihovny kvůli internetu. Pokrčil jsem nad tím rameny a dál se tím netrápil.
Nejhorší na tom ale je, že knihovny se přestavují k těmto účelům.
Ve Španělsku zavedli, že se za půjčení knihy bude platit. Což je další z kroků k tomu. aby lidé nečetli vůbec.
Když se podívám v tramvaji, nic proti fantasy, mám ji také rád, ale s Eragonem, Dračím srdcem nebo Poselstvím jednorožců se odmítám smířit. A to nemluvím o non-fantastic autorkách Enid Blytonové, Karin Müllerové nebo Jaqueline Wilsonové.
Nevyžaduji, aby děti četli Kleista nebo Gravese, ať si čtou brak, ale ať v rámci toho močálu brakové literatury jdou co nejvíce ke břehům pevné půdy hodnotných knih.
Ale dnes všichni dělají vše pro to, aby se do knohovny chodilo kvůli internetu.
Hodnocení článku
Hodnotil 1 čtenář průměrem 4 bodů z pětiČtěte také:
Dejme přednost krásným myšlenkámJe to o citlivosti
Moje úspěchy s Atkinsonovou dietou
Pozitivní myšlení
Stres a duševní vyčerpání