Články
02.12.2008 - Iva Veselá
Spirulina
V přechozím článku byla řeč o sladkovodní řase se jménem Chlorella. Chlorella je sladkovodní řasa s úžasnými účinky na zdraví. Jejím “bráškou” je řasa s názvem Spirulina, která se společně s chlorellou řadí mezi nejbohažší zdroje přírodních živin.
Účinky
Pozitivní účinky jsou nemalé. Stejně tak jako chlorella. Může se pochlubit svými antioxidačními a detoxifikační účinky, dale podporuje kretvorbu, stabilizuje hladinu krevního cukru a je vhodným zdrojem energie.
Stop volným radikálům
Obsahuje velké množství betakarotenu, enzymů a látek, které pomáhají neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. S volnými radikály není legrace – poškozují organismus a jsou hlavními příčinami nemocí, artritidy, ztráty svalové výkonnosti, degenerativní onemocnění například očí, mozku a nervové soustavy.
Také jako jeden z mála rostlinných zdrojů obsahuje vitamin B12, který je důležitý pro uvolňování energie a zdravou funkci nervů.
V případě dotazů ohledně výživy a stravování kontaktujte výživového poradce!
Řasa plná "zdravotních výhod"
Spirulina dále obsahuje chlorofyl, který má take detoxikační účinky. Omezuje kazivost zubů a společně se železem, vitamínem B a kyselinu listovou podporují zdravou krvetvorbu. Dále obsahuje chróm pomáhající efektivně využít glukózu a přispívá ke stabilizaci krevního cukru.
Obsahuje plno jiných látek, jejichž názvy jsou trochu složité, ale působí například na imunitní system, regulují řadu tělesných funkcí, podporuje kožní metabolismus, potlačuje tvorbu jizev, pomáhá při žaludečních vředech.
Je to dlouhý výčet účinků spiruliny a jejích aktivních látek. Lze ještě uvést obsah esenciáních aminokyselin, důležitých minerálů, stopových prvků, vitamínů a esenciáních mastných kyselin.
Kde spirulinu koupit
Sladkovodní řasu spirulinu v BIO kvalitě si můžete zakoupit v našem e-shopu >>
Hodnocení článku
Článek nebyl ještě ohodnocen.Čtěte také:
Aloe vera - dar z přírodyChlorella
Kofein a jeho účinky na zdraví
Noni plody
Ženšen na křečové žíly a hemoroidy
Diskuze
ˇClánek trośku slabší
ale jsou i vědecké názory v jiných článcích, třeba zde http://www.blendea.cz/spirulina-a-nazor-odborniku/#more-29
23.09.2016 16:42